Muzeju nakts Daugavpils Universitātes aģentūrā
„Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža”.

   Sestdien, 2023.gada 13. maijā visā Latvijā norisinājās Muzeju nakts. Daugavpilī 13 muzeji, ekspozīcijas, kultūras un izglītības iestādes, tūrisma objekti un citas organizācijas aicināja pilsētas iedzīvotājus un viesus baudīt aizraujošas, izzinošas un izklaidējošas aktivitātes.
   Šogad Muzeju nakts tēma bija “Radīšana,” ietverot gan jaunradi, atjaunotni un atjaunošanu – dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, gan prasmju iepazīšanu un apgūšanu. Šogad Muzeju nakts tēma sasaucās arī ar Starptautiskās Muzeju dienas tematiku – “Muzeji, ilgtspēja un labbūtība”, un 2023. gadu, kas visā Eiropas Savienībā nosaukts kā Eiropas prasmju gada.
   Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” Muzeju nakts apmeklētājus  aicināja iepazīt medicīnas vēsturi un Latvijas stāstus,  piedāvāja īpašu un interesantu programmu gan pieaugušajiem, gan bērniem, tāpēc arī šogad šo pasākumu apmeklēja ļoti daudz interesentu. Meistarklases un aktivitātes īpaši ir iecienījušas ģimenes ar bērniem.
   Ekspozīcijā “Mani Latvijas stāsti” tika aplūkotas senlietas, sadzīves priekšmeti, māla trauki, pīto grozu izstāde, porcelāna figūriņu privātkolekcija, grāmatu ādas vāku privātkolekcija, absolventu fotokartiņu albūmu izstāde, prievīšu izstāde un dažādu valstu leļļu tautu meitu un tautu dēlu privātkolekcija. Bērniem tika dota iespēja darboties meistarklasē un sev pagatavot īpašo lelli, kā arī darboties aktivitātē “Izzini Latviju”.
   Medicīnas ekspozīcijā varēja pakavēties atmiņās, aplūkot medicīnisko aprīkojumu, diagnostikas iekārtas, vēsturiskās fotogrāfijas,  noteikt vitālos rādītājus, veikt atdzīvināšanas pasākumus, sniegt pirmo palīdzību un uzlikt marles pārsēju. Lielu apmeklētāju atsaucību guva visdažādākās medicīnas meistarklases, kurās bērni labprāt darbojās.
   Interesantas un aizraujošas aktivitātes sagaidīja ikvienu apmeklētāju. Foto sesijā varēja iejusties tautu meitas un tautu dēla lomā. Gaidīsim arī nākamgad jaunu zināšanu un iespaidu meklētājus mūsu koledžā.

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste