6.Starptautiskais studentu meistarības konkurss
“Neatliekamā palīdzība ārkārtas situācijā”

   2024.gada 17.aprīlī Daugavpils Universitātes aģentūrā “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” notika 6. Starptautiskais studentu meistarības konkurss/sacensības “Neatliekamā palīdzība ārkārtas situācijā”, kurā piedalījās LU P.Stradiņa medicīnas koledžas komanda, LU Rīgas 1. medicīnas koledžas komanda, LU Rīgas Medicīnas koledžas komanda, RSU Sarkanā krusta medicīnas koledžas komanda, Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” komanda un divas Lietuvas koledžu komandas. Šogad konkurss bija daudz plašākas nekā iepriekšējos gados, tas notika brīvā dabā – futbola stadiona teritorijā.
   Izspēlējot ārkārtas situācijas scenāriju, komandām bija jāparāda sava meistarība, operatīvi sniedzot palīdzību sprādziena izraisītā ugunsgrēkā cietušajiem. Starp cietušajiem bija arī cilvēki ar īpašām vajadzībām, kas no sacensību dalībniekiem prasīja īpašu uzmanību un rūpes.
   Konkursu vērtēja profesionāla žūrija, kuras priekšsēdētāja bija Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule, žūrijas sastāvā –   Viktors Kosnarevičs – Neatliekamās medicīnas ārsts un Nacionālā veselības dienesta Latgales nodaļas vadītājs Jānis Pitrāns.
   Konkursā pirmo vietu ieguva Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” komanda “Sirds pilieni”. Paldies visiem komandas dalībniekiem Artūram Larionovam, Vladislavam Pavlovskim, Rihardam Smilginam, Jurijam Puzirevskim un Igoram Žuromskim. Mēs ar jums lepojamies!
   Īpašs paldies Neatliekamās medicīnas ārstei Astrīdai Igolniecei, kura sagatavoja komandu konkursam un liels paldies visai NMPD komandai par ieguldīto darbu pasākuma organizēšanā un norisē. 
   Paldies visiem koledžas studentiem un darbiniekiem, kuri piedalījās un palīdzēja, lai 6.Starptautiskais studentu meistarības konkurss “Neatliekamā palīdzība ārkārtas situācijā” noritētu veiksmīgi.
   Konkursa dalībnieki un skatītāji varēja vērot arī Zemessardzes paraugdemonstrējumus, kā neatliekamās palīdzības sniegšana notiek militārajā jomā.

Informāciju sagatavoja sabiedrisko attiecību speciāliste