Aktualitātes 2021.gads

Konkurss – spēle   “Zināšanas uzvar!”

   2021. gada 25. novembrī Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža”  studenti Diāna Ņikiforova, Irina Sergejeva, Aleksandra Krasko, Dagnija Jaņeviča, Marks Ivanovs, Andrejs Baranovskis piedalījās sadarbības partneru – medicīnas koledžas Velikije Luki rīkotajā konkursā “Zināšanas uzvar!”, kas bija veltīts  pirmā Krievijas imperatora, izcilā valstsvīra Pētera I  350. gadadienai un pirmā krievu akadēmiķa, Maskavas universitātes dibinātāja Mihaila Vasiļjeviča Lomonosova 310. gadadienai. Konkursā, kurš norisinājās attālināti –  Zoom platformā, piedalījās septiņas komandas no dažādām medicīnas koledžām, no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas. Mūsu komandas dalībnieki uzrādīja šajā konkursā labus rezultātus.
   Paldies mūsu koledžas komandas dalībniekiem! Mēs lepojamies ar Jums!

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste

Koledžā viesojas ciemiņi no Utenas.

   Erasmus+ programmas ietvaros 2021. gada 29. novembrī Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” viesojās Utenas koledžas Medicīnas fakultātes pedagogi, kas ikdienā darbojas medicīnas jomā.
   Pedagogi no Lietuvas tikās ar koledžas direktori Līviju Jankovsku un Izglītības metodiķi Renāti Šafranoviču. Viesi apskatīja koledžas auditorijas, kabinetus un materiālo bāzi, diskutēja par  praktiskās apmācības kvalitāti un studentu prakses vietām.   Izvērtējot vizītes programmu, viesi pauda gandarījumu par redzēto un gūtajām idejām savai profesionālajai tālākai darbībai, un vienojās par turpmākās sadarbības virzieniem.

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste

Jauniešu projekts “Young People in Healthy Life Hand in Hand”.

   No 2021.gada 20.septembra līdz 29. septembrim Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” studenti piedalījās Turcijas organizētajā projektā “Young People in Healthy Life Hand in Hand”. Šajā projektā piedalījās komandas no 3 valstīm – Latvijas, Ungārijas un Turcijas.
   Šī projekta mērķis – veselīgs dzīves veids.  Turcijas pilsētā Karakasa jauniešiem tika piedāvātas dažādas sportiskas aktivitātes un ekskursijas. Katra diena bija saplānota un piesātināta ar dažādām aktivitātēm – izbraucieni ar kanoe laivām, izjādes ar zirgiem, velobraucieni, pārgājieni, loku šaušanas pasākums, pludmales volejbols un vēsturisku apskates objektu apmeklēšana.
   Jaunieši dalījās pieredzē prezentējot savu valsti- klāja un noformēja galdu ar nacionālajiem ēdieniem, izrādīja nacionālo apģērbu un iemācīja citu komandu dalībniekiem savas nacionālās rotaļas un, protams, notika arī sadziedāšanās, kurā katra komanda nodziedāja savu mīļāko dziesmu. Šajā projektā jaunieši guva neatsveramu pieredzi, ieguva jaunus draugus un pozitīvas emocijas.

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste

Iespaidi Turcijā

   Iespējams, pasaulē nav neviena cilvēka, kuram nepatiktu ceļot. Tas ir tik interesanti, it kā jūs īslaicīgi būtu iegremdējies pavisam citā pasaulē, kur visi runā citā valodā, valkā mums neparastas drēbes un pat domā citādi.
   Pateicoties, dalībai projektā “Young people in healthy life hand in hand” mums bija iespēja piedzīvot neaizmirstamas 10 dienas Turcijā.
   Mēs attīstījām sevi vairākos virzienos, aktīvi piedalījāmies sporta aktivitātēs, attīstījām savas komunikācijas prasmes, mācījāmies paši un mācījām citus apgūt svešu valodu, iepazināmies ar citu dalībnieku kultūru, mentalitāti, iezīmēm, tradīcijām, ēdieniem un patīkami pavadījām laiku kopā. Prezentējām savu valsti un koledžu, tradīcijas un kultūru, kopā dejojām un dziedājām.
   Mēs spēlējam pludmales volejbolu, devāmies izbraucienos ar velosipēdiem, kvadricikliem, kā arī kanoe laiviņām. Pārbaudījām savu precizitāti loku šaušanā, devāmies kalnos.. Var uzskaitīt vēl un vēl. Neatkārtojamas emocijas mūs pavadīja visur. Sākot no jūras šalkšanas un beidzot ar jautro braucienu uz kvadricikliem kalnos.
   Dažreiz mums nācās iziet no savas komforta zonas, bet pateicoties tam, mēs ieguvām daudz nenovērtējamas lietas – emocijas, iespaidus, lietas, kas sirdīs mūsu sirdis.
   Lielu paldies sakām projekta organizatoriem un visiem, kas piedalījās projektā par iespēju iegūt ne tikai zināšanas un apskatīt citu valsti, bet arī par to, ka ar lepnumu varam teikt, ka mums tagad ir draugi Turcijā un Ungārijā.

Projekta dalībnieki

Izlaidums – 2021

   Izskanējis 2021. gada izlaidums Daugavpils Universitātes aģentūrā “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža”. Šogad tas ir citādāks – bez mīļu, tuvu cilvēku, radu un draugu klātbūtnes, tomēr tikpat sirsnīgs un ģimenisks.
   Sirsnīgā atmosfērā, izskanot apsveikumiem un muzikāliem veltījumiem, Latvijas mediķu saimi papildināja ievērojams skaits jauno veselības nozares profesionāļu. Šogad pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmu “Māszinības”, “Ārstniecība”, “Sociālā aprūpe” “Ārstnieciskā masāža” diplomus saņēma 85 koledžas absolventi un 57 arodizglītības programmas “Māszinības” absolvents.
   Visus klātesošos sveica un sirsnīgus ceļa vārdus teica koledžas direktore Līvija Jankovska. Absolventus sumināja un ar savu klātbūtni pagodināja Daugavpils Universitātes rektore, profesore Irēna Kokina, Daugavpils  Universitātes  rektora vietnieks attīstības jautājumos Jānis Kudiņš, Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs, Daugavpils reģionālās slimnīcas galvenā māsa Natālija Degtjarjova.
   Pasākuma gaitā ar muzikāliem priekšnesumiem visus priecēja Katrīna Paukšta un Aleksejs Fjodorovs.
   Kā mīļu piemiņu no koledžas katrs absolvents saņēma mazu dāvaniņu. Aktīvākie studenti saņēma pateicības par koledžas pozitīvā tēla veidošanu un piedalīšanos koledžas organizētajos pasākumos, kā arī pateicības par labām un izcilām sekmēm studijās.

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste

Koledža saņem Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas “Pateicību”

   Jau vairāku gadu garumā Daugavpils Universitātes aģentūrai “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” izveidojusies draudzīga un sekmīga sadarbība ar Zemessardzes 34. kājnieku bataljonu un tā komandieri majoru Anatoliju Derjuginu.
   2021.gada 11.jūnijā Zemessardzes 34.kājnieku bataljona pārstāvji majors V. Baranovskis un  kaprāle Ligita Mežaraupe pasniedza koledžas direktorei Līvijai Jankovskai Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Pateicību nominācijā “ Mācību iestāde – izglītotājs par Zemessardzi”.
   Zemessardzes atbalstītāju godināšana jau ir kļuvusi par ikgadēju tradīciju, ko Aizsardzības ministrija aizsāka 2017. gadā, lai pateiktos uzņēmumiem, iestādēm un organizācijām, kuras sniedz nozīmīgu ieguldījumu Zemessardzes stiprināšanā.

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste

Starptautiskais konkurss –  “Medica mente – 2021”

   2021. gada 27. – 28. maijā Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža”  studenti Valērija Soņina un Valērijs Mezins piedalījās sadarbības partneru – medicīnas koledžas Velikije Luki rīkotajā konkursā “Medica mente – 2021”. Konkursā, kurš norisinājās attālināti –  Zoom platformā, piedalījās septiņas komandas no dažādām medicīnas koledžām. Konkursa dalībniekiem bija jāizveido prezentācija ar uzdevumiem konkursa dalībniekiem, jāsagatavo video rullītis par savas pilsētas ievērojamākajām vietām un medicīnas iestādēm un tiešsaistē  jāveic konkursa praktiskais uzdevums – manipulācija.
   Mūsu koledžas žūrijas sastāvā bija pasniedzēji – Natālija Riņģe un Vladimirs Bistrovs, kuri vērtēja un apkopoja septiņu komandu darbu šajā konkursā.
   Konkursā Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” komanda ieguva 3.vietu. Apsveicam mūsu komandas dalībniekus! Sakām lielu paldies, mūsu žūrijas locekļiem par ieguldīto darbu konkursa norisē.

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciālists

Noslēdzies Latvijas Koledžu asociācijas rīkotais konkurss studentiem.

   Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Ārstniecība” četru meiteņu komanda – Diāna Božko, Līga Naidenoka, Ludmila Japinska un Nataļja Juraša piedaloties Latvijas koledžu asociācijas rīkotajā video sižetu konkursā “Radām. Darām. Rādam” par savu ieguldīto darbu ieguva Atzinības rakstu, dokumentējot savu  attālināto studiju procesu radoši.
   Atzinības rakstus eseju konkursā – “Es studēju koledžā”, ieguva arī pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Sociālā rehabilitācija” studentes – Lauma Ozoliņa un Līga Kūliņa. Savos darbos meitenes saistoši, interesanti, atraktīvi atainoja studijas koledžā Covid- 19 apstākļos, parādot savas koledžas priekšrocības un ieguvumus studentiem, kā topošajiem speciālistiem konkrētajā situācijā.
   Paldies, meitenēm par atsaucību un piedalīšanos konkursā!

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste

Olimpiāde “Caur grūtībām – līdz zvaigznēm”.

   No 2021.gada 19. aprīļa līdz 2021.gada 5.maijam Daugavpils Universitātes aģentūras „Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Ārstniecība” 1. kursa  studente Jekaterina Jakimoviča un pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Ārstniecība” 2. kursa  studentes Diāna Božko un Līga Naidenoka, piedalījās mūsu sadarbības partneru rīkotajā onlain – olimpiādē “Caur grūtībām – līdz zvaigznēm”. Olimpiādes mērķis – atklāt apdāvinātākos, profesionālākos un talantīgākos studentus.
   Mūsu koledžas studentes uzrādīja ļoti labus rezultātus. Jekaterina Jakimoviča un Līga Naidenoka ieguva 1. pakāpes diplomu un Diāna Božko 2. pakāpes diplomu.
   Lepojamies ar meiteņu uzrādītajiem rezultātiem un priecājamies par koledžas vārda popularizēšanu ārpus Latvijas robežām.

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste

Konkurss Latvijas koledžu studentiem “Dokumentē savu attālināto studiju procesu radoši!“

  Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” studentes atsaucās aicinājumam piedalīties Latvijas koledžu studentiem rīkotajā konkursā “Dokumentē savu attālināto studiju procesu radoši!“ Konkursā tika piedāvātas divas opcijas: uzfilmē savu labāko, profesionāli aizraujošāko video vai uzraksti sacerējumu (eseju).

   Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas četru meiteņu komanda – Diāna Božko, Līga Naidenoka, Ludmila Japinska un Natalija Juraša izvēlējās pirmo piedāvāto variantu un uzfilmēja video un radoši atspoguļoja studiju procesu koledžā pandēmijas laikā. Sacerējumu (eseju) par attālināto studiju procesu izvēlējās rakstīt pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Sociālā aprūpe” studente Lauma Ozoliņa.
   Novēlēsim studentēm veiksmi un izdošanos! Paldies, meitenēm par atsaucību un piedalīšanos konkursā!

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste

Daugavpils medicīnas koledžas studentu dalība Lielajā Talkā.

   Visā Latvijā 24.aprīlī norisinājās Lielā Talka. Sakarā ar valstī pastāvošajām stingrajām epidemioloģiskās drošības prasībām, talkas norise šajā gadā atšķīrās no iepriekšējiem gadiem, kad varējām pulcēties lielās  grupās teritoriju sakopšanā.
   Arī šogad mūsu koledžas studenti piedalījās Lielajā Talkā, strādājot kopā ar savas ģimenes locekļiem, sakopjot kādu noteiktu dabas daļu.
   Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam padarīt Latviju tīrāku un sakoptāku! Mēs nedrīkstam arī aizmirst, ka mūsu pienākums ir būt veseliem, pietiekami daudz laika pavadīt svaigā gaisā, kā arī saglabāt Latviju tīru un zaļu nākamajām paaudzēm. Būsim piesardzīgi un atbildīgi pret sevi un apkārtējiem iedzīvotājiem!
Paldies, visiem mūsu koledžas studentiem, kuri piedalījās Lielajā Talkā!

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciālists

“Atvērto durvju diena” DU DMK

   Šogad 2021.gada 17. martā “Atvērto durvju diena” DU DMK notika TIEŠSAISTĒ. Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” direktore Līvija Jankovska sveica visus interesentus un potenciālos studēt gribētājus un prezentēja video filmu “Daugavpils veselības iestādes”.
   “Atvērto durvju dienā” varēja iepazīties ar Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” piedāvātajām pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmām, ar kurām iepazīstināja koledžas izglītības metodiķe Aina Kucina. Interesenti varēja ieklausīties koledžas studentu viedoklī, par studijām koledžā un noskatīties viņu nelielos video sveicienus.
   Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Estētiskā kosmetoloģija” vadītāja Ilze Briža prezentēja kvalifikācijas “Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā” interesējošās un aktuālās tēmas.
   Jēkabpils reģionālā slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova iepazīstināja ar reģionālo slimnīcu, kā potenciālo prakses vietu nākamajiem studentiem.
   Uz tikšanos Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža”!

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste

Medicīnas vēstures ekspozīcija jaunās telpās

   Medicīnas vēstures ekspozīcija, kas plaši atspoguļo medicīnas vēstures tematiku, ir iekārtota Daugavpils Universitātes aģentūras „Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” dienesta viesnīcas telpās.
   Ekspozīcijā savākts, apkopots un sistematizēts 20.gs. 70. – 80. gadu medicīnas aprīkojums, dažādu medicīnas speciālistu darba piederumi, instrumenti, specializētais aprīkojums un diagnostikas iekārtas, dažāda veida mēģenes, kā arī higiēnas, farmakoloģijas priekšmeti un aptiekas trauku komplekti. Te var apskatīt medmāsu apģērbu, 70.gadu slimnīcas pieaugušo un bērnu gultu, inkubatoru neiznēsātiem bērniem, autentisku gultasveļu un zīdaiņu apģērbu. Ir iespēja redzēt, kādos skapjos procedūru istabā tika uzglabāti medicīnas piederumi, ar kādiem instrumentiem strādāja otolaringologs jeb lors, oftalmologs jeb acu ārsts, ķirurgs un citi profila ārsti. Plašais eksponātu klāsts: stikla šļirces, adatas, fonendoskopi, sfigmomanometri, asins paraugu ņemšanas aprīkojums, fizioterapijas aparāti, militārās medicīnas apmācības komplekts u.c. jau sen vairs nav sastopams mūsdienu medicīnas iestādēs.  
   Grāmatu plauktā  un ekspozīcijas vitrīnās glabājas medicīnas uzziņu literatūra, vārdnīcas, dažādas medicīnas mācību grāmatas latīņu, vācu, latviešu un krievu valodā.

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciālists

Ekspozīcija “Mani Latvijas stāsti ” kļuvusi vēl mājīgāka.

   Daugavpils Universitātes aģentūra „Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” Latvijas valsts simtgadē bija sarūpējusi dāvanu visai pilsētai, kas sniedz ieskatu Latvijas vēstures līkločos no neatkarības iegūšanas līdz mūsdienām – pastāvīgo ekspozīciju „Mani Latvijas stāsti”.  Sirsnīga bija šīs ekspozīcijas atklāšana, kurā dziedāja tautas dziesmas, demonstrēja darbībā gadsimtu vecās stelles un izskanēja daudz laba vēlējumu no pilsētas Domes, Daugavpils Universitātes un pašvaldības iestāžu pārstāvjiem. Tagad šī ekspozīcija ir papildināta, kļuvusi vēl mājīgāka un plašāka. Ekspozīcijas centrālais elements un muzeja simbols  Lelle Laime labprāt gaidīs savus apmeklētājus, lai kopā darbotos dažādās meistarklasēs, tematiskajās pēcpusdienās, aplūkotu dažādos tautas lietišķās mākslas priekšmetus, māla traukus, svečturus, koka sadzīves priekšmetus.
   Daudzveidīgie rokdarbi, adījumi un tamborējumi rada mājīguma sajūtu. To papildina rokdarbu grāmatu kolekcija ar daudzveidīgajiem adījumu rakstiem. Te var aplūkot joprojām darbojošās vairāk kā gadsimtu vecas koka stelles, ko izmantoja gobelēnu, paklāju, sienas segu un spilvenu aušanai, un ekspozīcijas darbinieki parādīs kā tās darbojas. Vecais ozolkoka skapis ar kokgriezumiem piešķir ekspozīcijai senatnīgo noskaņu.
   Cēli skan mūsu moto: mūsu pamats ir tradīcijas, mūsu spēks ir pieredze, mūsu vērtība ir zināšanas.
   Interesentiem, kas vēlas apmeklēt ekspozīciju, tomēr būtu jāņem vērā, ka tas nav klasiskais muzejs, tāpēc apmeklējums iepriekš jāpiesaka pie koledžas administrācijas.

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste

Konkurss – spēle  “Kas? Kur? Kad?” onlain.

   Daugavpils Universitātes aģentūras „Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” studenti attālināti Zoom platformā piedalījās sadarbības partneru rīkotajā konkursā – spēlē “Kas? Kur? Kad? Zināšanas uzvar”, kas bija veltīta vispasaules studentu dienai. Spēlē piedalījās sešas komandas, kuru uzdevums bija sagatavot trīs jautājumus par studentu dzīvi un vēsturi dalībnieku komandām.
   Mūsu koledžas komandas sastāvā bija Valērija Soņina, Diāna Božko, Jekaterina Jakimoviča, Irina Sergejeva, Veronika Šķipare  un Aleksandra Krasko. Šajā konkursā – spēlē mūsu komanda sīvā cīņā ieguva godpilno trešo vietu.
   Paldies mūsu koledžas komandas dalībniekiem, mēs ar jums lepojamies!

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste

Ziemassvētku noformējuma konkurss.

   Jau daudzus gadus Daugavpilī pastāv jauka tradīcija rīkot Ziemassvētku noformējuma konkursu. Šogad konkursa tematika bija “Pasakainie Ziemassvētki”.  Pilsētnieki bija  aicināti veidot svētku noformējumu logiem, skatlogiem, fasādēm un pieguļošajām teritorijām.
   Tāpat, kā citus gadus, arī šogad pieteikumi tika vērtēti vairākās grupās: izglītības iestādes, pakalpojumu sniedzēji, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, veikali, rūpniecības uzņēmumi un privātpersonas. Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” arī piedalījās pilsētas rīkotajā Ziemassvētku noformējuma konkursā un ieguva trešo vietu.
   Paldies, interesanto ideju ģeneratoram – koledžas direktorei Līvijai Jankovskai, māksliniecei – Ziemassvētku noformējuma autorei Žannai Vērdiņai un visai koledžas darba grupai, kura realizēja ziemīgās idejas. Lai jaukām idejām un patīkamiem pārsteigumiem bagāts 2021.gads!

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste