Muzeju nakts medicīnas koledžā 2024

   Sestdien, 18. maijā jau 20. reizi tika rīkota Muzeju nakts Daugavpils muzejos un tūrisma objektos. Muzeju nakts valdzinājumu Daugavpilī aicināja iepazīt 14 tūrisma objekti, izglītības iestādes un biedrības. Interesentiem bezmaksas pasākumos bija iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās, baudīt mūziku un mākslu, ļauties naksnīgām pastaigām un izmantot visus “Muzeju nakts” īpašos piedāvājumus.
   Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” Muzeju nakts apmeklētājus  aicināja iepazīt medicīnas vēsturi un Latvijas stāstus,  piedāvāja īpašu un interesantu programmu gan pieaugušajiem, gan bērniem, tāpēc arī šogad šo pasākumu apmeklēja ļoti daudz interesentu. Meistarklases un aktivitātes īpaši ir iecienījušas ģimenes ar bērniem.
   Ekspozīcijā “Mani Latvijas stāsti” tika aplūkotas senlietas, sadzīves priekšmeti, māla trauki un svečturi, senlaicīgo lādīšu izstāde, porcelāna figūriņu privātkolekcija un dzintara izstrādājumi no privātkolekcijām. Bērniem tika dota iespēja darboties meistarklasēs un iemācīties piešūt pogu, uzzīmēt sev zīmējumu vai uzrakstīt novēlējumu Daugavpilij dzimšanas dienā, salikt dažādas puzles, bet  pieaugušajiem tika piedāvāts iemācīties sasiet kaklasaiti, šalli vai lakatiņu.
   Medicīnas vēstures ekspozīcijā varēja pakavēties atmiņās, aplūkot medicīnisko aprīkojumu, diagnostikas iekārtas, vēsturiskās fotogrāfijas,  noteikt vitālos rādītājus, veikt atdzīvināšanas pasākumus, sniegt pirmo palīdzību un uzlikt marles pārsēju.
   Lielu apmeklētāju atsaucību guva visdažādākās meistarklases: kosmetoloģijas meistarklase – kurā bērniem piedāvāja glitertetovējumus un pieaugušo meistarklasē  tika piedāvāta Darsenvāla procedūra. Podoloģijas meistarklase – kurā studenti demonstrēja pēdu podoloģisko izmeklēšanu, sniedza rekomendācijas pēdu aprūpei un kopšanai mājas apstākļos, ārstnieciskās masāžas meistarklasē – tika demonstrēta roku, kakla un muguras masāža.

Interesantas un aizraujošas aktivitātes sagaidīja ikvienu apmeklētāju. Apmeklējot foto stūrīšus, katrs varēja atrast sev piemērotāko foto uzņemšanas vietu. Gaidīsim arī nākamgad jaunu zināšanu un iespaidu meklētājus mūsu koledžā.

 

Informāciju sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste