Pirmās  palīdzības sniegšanas sacensības 2023

   2023.gada 27. maijā Daugavpilī Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils komiteja  organizēja   pirmās  palīdzības sniegšanas sacensības. Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” lektore Natālija Riņģe un izglītības programmas Ārstniecība otrā kursa studenti Artūrs Larionovs, Igors Žuromskis, Svetlana Sinicina un izglītības programmas Ārstniecība pirmā kursa  studenti: Viktorija Popovičeva, Anastasija Solovjova, Riāna Kuhaļska, Jūlija Magrina, Ilze Ševčonoka piedalījās šajās sacensībās.
   Šāda līmeņa sacensības Latvijā tiek rīkotas jau 25 reizi. Sacensību mērķis ir pilnveidot skolēnu zināšanas par pirmās palīdzības būtību un ļaut pārbaudīt prasmes īstenībai pietuvinātās situācijās, lai skolēni palīdzētu cietušajiem dzīvībai un veselībai kritiskās situācijās. Šogad sacensībās piedalījās  Krāslavas Varavīksnes vidusskolas,  Špoģu vidusskolas  un Daugavpils skolu komandas, kopā sacensībās piedalījās 8. komandas.
   Katrā stacijā skolēnus gaidīja jaunas situācijas, kad bija nepieciešama tūlītēja palīdzība. Apdegumi un asiņošana, sirds lēkmes un saindēšanās, šoka stāvokļi un elpas trūkuma lēkmes, lūzumi un daudz traumu pēc avārijas – bija nepieciešama tūlītēja reakcija, racionāls esošo resursu pielietojums un pareiza saziņa ar Neatliekamo dienestu, kā arī visu iemaņu pielietošana, lai saglabātu cietušā dzīvību līdz brīdim, kad ierodas mediķi. Piedāvātie apstākļi bija visdažādākie: pilsēta, slēgta telpa, pikniks dabā – jebkurā situācijā bija jārīkojas ātri, bet bez haotiskas steigas.
   Bez praktiskajām prasmēm tika pārbaudītas arī teorētiskās zināšanas – bija nepieciešams atbildēt uz speciālā testa jautājumiem.
   Tādi pasākumi ne tikai palīdz pārbaudīt prasmes, zināšanas un iemaņas, bet arī tās nostiprina. Vērojot jauniešu rīcību, saproti, ka ekstremālā situācijā viņi steigsies pirmie sniegt palīdzību bez minstināšanās. Pirmo vietu sacensībās šogad ieņēma Daugavpils Draudzīgā aicinājuma  vidusskola.

Paldies DU DMK studentiem par piedalīšanos šajās sacensībās.

Informāciju sagatavoja: lektore N.Riņģe