Svinīgā atmosfērā godināti lielākie Zemessardzes atbalstītāji 2022.gadā

   Piektdien, 2023.gada 10. martā, svinīgā noskaņā Aizsardzības ministrijas Lielajā zālē tika sveikti lielākie LR Zemessardzes atbalstītāji un popularizētāji 2022. gadā. Kopā atzinības rakstus un pateicības balvas saņēma 105 atbalstītāji desmit kategorijās, gan pašvaldības iestādes, gan iekšlietu dienestu pārstāvji, gan uzņēmēji, gan biedrības, gan privātpersonas, gan mācību iestādes – izglītotājas par Zemessardzi, gan arī pašvaldības – aktīvās Zemessardzes atbalstītājas. Zemessardzes popularizētāju vidū bija arī Daugavpils Universitātes aģentūra “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledza”. Šo balvu klātienē saņēma koledžas direktore Līvija Jankovska.

   Svinīgo vakaru iesāka aizsardzības ministre Ināra Mūrniece, kas savā uzrunā atgādināja sanākušajiem, ka šis ir jau sestais gads, kad AM pulcē Zemessardzes atbalstītājus, lai izteiktu savu pateicību.

   Ministres uzrunai sekoja Nacionālo bruņoto spēku komandiera ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa teiktais, ka mēs visi esam iesaistīti visaptverošajā valsts aizsardzībā, pat tad, ja ikdienā par to nedomājam un to nejūtam. Šajā atzinībā viņiem pievienojās arī  Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns. Pulkvedis Pudāns atklāja, ka, iepazīstoties ar nominācijām, ir bijis viegli vizualizēt sadarbību starp atbalstītājiem un vienībām un redzēt, kā šis atbalsts ir palīdzējis virsniekiem, instruktoriem un pašiem zemessargiem organizēt mācības, nodrošināt interesantus, atraktīvus pasākumus, rekrutēt jauniešus un citus Zemessardzes jaunos biedrus.

Informāciju sagatavoja sabiedrisko attiecību speciāliste