Ārstniecības programmas 2. kursa studentu Erasmus+ prakses pieredze Kauņā (Lietuva)
ERASMUS+ programmas 1.pamatdarbības personu mobilitātes projekts
“Studentu mobilitāte starp programmas valstīm”
 Projekts nr. 2022-1-LV01-KA131-HED-000062591

25.06.2024.

Prakses institūcija: Sv. Ignaco Lojolos kolegija (Vilniaus str. 29 LT-44286 Kaunas Lithuania)
Prakses darba joma: darbs  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādēs Kauņā.  (Grietoji pagalba)
Mobilitātes perioda ilgums: 08.04.2024-07.06.2024
Mobilitātes dalībnieki: Anastasija, Ilze, Jekaterina, Baiba

   Kad uzzinājām par Erasmus+ prakses mobilitātes iespējām, uzreiz sapratām, ka tā ir lieliska iespēja apgūt jaunas prasmes un paplašināt savas profesionālās zināšanas. Īpaši mūs piesaistīja iespēja doties praksē uz ārzemēm, jo tas sniedz ne tikai iespēju gūt jaunu pieredzi, bet arī iepazīt citu valstu kultūras un darba metodes. Tādēļ izvēlējāmies pieteikties Erasmus+ praksei, lai papildinātu savas zināšanas neatliekamās medicīniskās palīdzības jomā.
   Sadarbība ar nosūtošo institūciju, kas bija mūsu koledža, bija ļoti konstruktīva. Mums palīdzēja ar visām nepieciešamajām formalitātēm, sākot no dokumentu sagatavošanas līdz prakses vietas izvēlei. Uzņemošā institūcija Kauņā, ātrās palīdzības dienests un Sv. Lojolos kolegija, bija ļoti atsaucīga un jau sākotnēji nodrošināja visus nepieciešamos resursus un informāciju, lai mēs justos komfortabli un sagatavoti darbam. Mobilitātes laikā mēs saņēmām atbalstu gan no nosūtošās, gan uzņemošās puses, kas nodrošināja, ka mūsu pieredze bija ne tikai vērtīga, bet arī patīkama. Pēc prakses beigām abām pusēm bija interese par atgriezenisko saiti, kas ļāva dalīties ar mūsu pārdomām un ieteikumiem.
   Mūsu dalība Erasmus+ praksē sniedza daudz vērtīgu ieguvumu gan profesionālajā, gan personiskajā līmenī. Profesionāli mēs ieguvām unikālu pieredzi darbā ar neatliekamo palīdzību citā valstī, kas ievērojami paplašināja mūsu zināšanas un prasmes. Mēs iepazināmies ar citām medicīnas pieejām, tehnoloģijām un praksēm, kas bagātināja mūs kā speciālistus. Personiskajā līmenī mēs uzlabojām savas komunikācijas prasmes, īpaši starpkultūru komunikāciju, un ieguvām lielāku pārliecību par savām spējām pielāgoties jaunām situācijām.
   Kauņā, mūs pārsteidza cilvēku laipnība un atsaucība. Kaut arī sākumā bija neliela valodas barjera, mēs ātri adaptējāmies, pateicoties vietējo iedzīvotāju izpalīdzībai. Kauņas arhitektūra un vēsture mūs fascinēja, un brīvajā laikā mēs ar prieku izpētījām pilsētas kultūras un vēstures objektus. Vēl viens spilgts iespaids bija tas, cik atšķirīgs.