Studiju programmas “Estētiskā kosmetoloģija”
Prakses laboratorijas kosmetoloģijā

   2023.gada 18.-19. aprīlī Daugavpils Universitātes aģentūrā “Daugavpils Universitātes Daugavpils medicīnas koledža” notika 5. starptautiskā zinātniski pētnieciskā konference “Veselības aprūpe: Realitāte un Izaicinājumi”. Tās ietvaros 19.aprīlī risinājās prakses laboratorijas kosmetoloģijā.
   Dienas sākumā koledžas direktore Līvija Jankovska sveica visus dalībniekus -esošos studiju programmas “Estētiskā kosmetoloģija” studentus, viesus, interesentus un sadarbības partnerus.
   Prakses laboratorijas bija veltītas visām estētiskās kosmetoloģijas jomām – sejas un ķermeņa kopšana, manikīrs/pedikīrs, vaksācija un aparātprocedūru izmantošana. Sadarbības partneri no LYCON un tā trenere Dace Ozollapa demonstrēja dabīga augu sveķu un bišu vaska liekā apmatojuma likvidēšanas metodi, savukārt LASHUS pārstāve Arita Auziņa- Gemze prezentēja skropstu laminēšanas procedūru garāku, biezāku un izteiksmīgāku skropstu izskatam, nenodarot kaitējumu dabiskajām skropstām. Dienas gaitā prakses laboratoriju dalībniekiem bija iespēja piedalīties arī Latvijā plaši pazīstamās manikīra un pedikīra pasniedzējas Olgas Zeltiņas, Starptautiskās manikīra studijas un Nails cosmetics demonstrācijā par aktuālajām manikīra tendencēm. Attālināti kosmetoloģijas prakšu laboratorijās piedalījās arī DU DMK sadarbības partneri no Armēnijas ar prezentāciju par ķīmiskā pīlinga procedūras pielietošanu estētisko problēmu risināšanai. Dienas noslēgumā koledžas absolvente un Rīgas lāzerklīnikas speciāliste Evita Gžibovska demonstrēja karbona pīlinga procedūru, izmantojot lāzera iekārtu un speciālu karbona masku.

DU DMK saka lielu paldies visiem sadarbības partneriem
un interesentiem par aizraujošu un zināšanām bagātu dienu Estētiskās kosmetoloģijas jomā!